Betekinthettünk az EuroSkillsbe

A rendezvény a WorldSkills világversenynek, a „szakmák olimpiájának ” az európai változata, látványos bemutatója a legfrissebb európai fejlesztéseknek.Iskolánkból közel 80 diák utazott Budapestre, hogy bepillanthassanak a versenybe.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) szeptember 26-28. között rendezte meg a szakmák Európa-bajnokságát, az EuroSkillst Budapesten, a versenyen 28 ország 37 szakma 525 versenyzője és 500 szakértője volt jelen. A három verseny napon 100 ezer látogató kereste fel a Hungexpo területét. A magyar csapat versenyzői 27 szakmában indultak.

Iskolánk 80 tanulója Budapestre utazhatott, hogy kicsit ők is részesei lehessenek a versenynek. Megérte, hiszen a kontinens legfelkészültebb fiatal szakemberei versenyeznek egymással az Európa legjobbja címért.

A magyar versenyzők végül három arany-, három ezüst- és három bronzérmet nyertek a versenyen.

Szintén kedvelheted...